Дитина та дитячий садок

Дитина та дитячий садок

Дитячий садок в селі Підгірці

Кожна дитина піддається своєрідному стресу, як тільки переступає поріг дитячого садка. Звичайно, малюк починає хвилюватися, коли немає поруч мами чи тата, багато інших малюків навколо і все незнайоме.  З цього моменту починається адаптаційний період.

Вибір дитячого садка

Кожен батько намагається вибрати дитячий сад, що знаходиться в пару хвилинах ходи від будинку.  Звичайно, це зручно, але в першу чергу буде розумно дізнатися репутацію садка, кваліфікаційні дані педагогів-вихователів і послухати відгуки батьків, які вже не перший рік знайомі з установою.  Це дуже важливі моменти, оскільки від цього залежить подальший розвиток малюка.

Періоди адаптації

Адаптаційний період може тривати від кількох тижнів до півроку, все залежить від того, як дитина психологічно підготовлений.  Якщо дитина протягом однієї або двох тижнів достатньо швидко знайшов спільну мову з однолітками, добре їсть і при цьому простудні захворювання не стали частим явищем, значить не варто переживати за малюка, оскільки період звикання носив легкий характер.

Можна відзначити середній рівень адаптації, який триває приблизно місяць. В даному випадку спостерігається стресовий поведінку дитини, відмова від їжі і можливо часті простудні захворювання на тлі стресу.

При найважчому рівні адаптації батькам слід бути готовим до частих застуд, дитина не здатна йти в ногу з однолітками і не встигає освоювати нові навички. Кожен ранок починається з істерики і небажанням йти в дитячий сад.  Слід зазначити, що вік малюка грає велику роль.

У 3 роки у дитини сформовані певні звички, він багато речей може робити самостійно і відповідно зануритися в середовище, де встановлені свої правила, викликають певні труднощі.  Тому оптимальний варіант становить від 2-х до 2,5 року.

Основні правила для батьків Слід взяти на замітку, що коло спілкування дитини не повинен бути обмежений тільки близькими родичами.  З дитинства необхідно прищеплювати навик спілкування і давати можливість розмовляти з однолітками на дитячому майданчику.

Пояснювати, як себе вести, а з ким краще взагалі не заводити дружбу.  Для малюка це дуже важливо.  Обов’язково потрібно навчити ділитися іграшками і правильно просити їх у ровесників.  Не зайвим буде підказати, як знайомитися з дітьми і питати дозволу з ними пограти, або запропонувати свою гру.

Батьки повинні у вільний час проводити спільні ігри зі своїм чадом, щоб малюк розумів наскільки здорово грати всім разом, це допоможе уникнути певної замкнутість надалі.  Необхідно привчати дитину до певного режиму, який схожий з розпорядком дня в саду і обов’язково приділити увагу тихій годині.

Якщо малюк не звик вдень спати, в такому випадку потрібно навчити його лежати в цей час спокійно.  Дитині слід пояснити, що являє собою дитячий садочок і чому він туди повинен ходити.  Батьки повинні в ігровій формі піднести своєму чаду потрібну інформацію, розповісти, як весело діти там грають і у кожного є своя тумбочка і ліжечко.  Малюка це точно зацікавить.  Слід уточнити у завідуючої про можливість відвідування дитячого садка декількох годин в тиждень разом з дитиною.  Як правило, керівник саду вітає таке бажання батьків, тому що це допоможе дитині легше звикнути до нового середовища спілкування.