Підготовка до дитячого садка

Підготовка до дитячого садкаЗ самого народження діти повинні пристосовуватися до багатьох речей.  Вони долають багато різних етапів, які допомагають їм адаптуватися до дорослого життя.

Першим випробуванням для них стає садок.  Батьки повинні допомогти своїм дітям зробити цей перший і важливий крок на шляху дорослішання.

Дії дорослих можна розділити на дві частини: Підготовка і сама Адаптація.

Підготовка дитини

Починати готувати дитину до такої важливої ​​події варто заздалегідь.  Якщо вже відомо, що влітку буде дана путівка в сад, то ще взимку варто починати перші розмови про садок.  Потрібно поступово вносити зміни в життя дитини:

  • Режим. Чим раніше ви переведете дитину на режим дитячого садка, тим простіше вам буде вставати вранці і будити дитину.
  • Самостійне засинання вдень. Придумайте ритуал для денного сну, щоб дитина могла повторювати його і в садочку.  Тоді у нього виникне менше проблем в незнайомій обстановці.
  • Навички самообслуговування. Дитина повинна вчитися самостійно їсти, мити руки і здійснювати інші гігієнічні процедури. Також необхідно тренуватися надягати і знімати одяг і взуття.  Трохи фантазії і це може перетворитися в захоплюючу гру.
  • Їжа як в садку. Всі пам’ятають садіковські котлети, запіканки і компот. Постарайтеся плавно перевести дитину на меню, максимально схоже на те, яке буде в садку.
  • Вчимося спілкуватися. Малюкові потрібно прищепити навички спілкування, як з однолітками, так і з дорослими.  У пісочниці можна вчитися ділитися іграшками і просити про допомогу, якщо щось не виходить.
  • Відпускаємо маму. Дитині потрібно обов’язково показати, що якщо мама пішла, то вона завжди повернеться.  Страх того, що його кинули – мабуть, найсильніший стрес для дитини в цей період.
  • Розповідаємо. Кожен день потрібно розповідати малюкові про садок.  Найчастіше лякає саме невідомість.  І саме від батьків залежить те, яке сприйняття дошкільного закладу сформується у дитини.

Адаптація.

  • Ритуали. Якщо починати кожен день з певних дій, то дитина буде відчувати себе спокійніше і впевненіше.  Вона знатиме, чому і для чого, і буде спокійніше збиратися в сад.  Також варто придумати ритуал прощання в садку.  Він не повинен бути дуже довгим, щоб не затягувати розставання.
  • Діємо поступово. Всім відомо, що під час адаптації не потрібно поспішати.  Починати можна з ранкових прогулянок разом з групою, потім спробувати залишити дитину на годину або дві, головне не поспішати.
  • Сон в садочку. Не потрібно прагнути швидше залишити дитину на тихий час.  Краще дотримуватися рекомендацій вихователів і штатного психолога.  Зазвичай, на тиху годину діти починають залишатися в середині другого тижня ходіння в сад.  Якщо дитина погоджується спати в саду, то це дуже хороший знак.
  • Дитина повинна бути впевнений, що її обов’язково заберуть. Обов’язково варто показати дитині, як увечері батьки приходять за дітьми.  Малюк побачить, що садок на ніч порожніє, і не буде боятися, що його забудуть там.
  • Спілкування з вихователем. Намагайтеся не спілкуватися з вихователем у присутності дитини.  Також не критикуйте вихователя, якщо вас може почути ваше чадо.  Це може підірвати довіру до вихователя, і дитина перестане слухатися.
  • Сталість. Не варто припиняти відвідування садка без вагомих причин.  Якщо дитина не була в ДНЗ більше двох тижнів, то може знадобитися повторна адаптація.
  • Настрій батьків. Дуже часто буває так, що виконуються всі умови і нюанси, але дитина продовжує відмовлятися йти в сад.

В такому випадку причини варто шукати в настрої мами і тата.  Діти відмінні емпати і дуже швидко переймають настрій у дорослих.  Навіть якщо батьки будуть намагатися приховати свою тривогу або роздратування – дитина це відчує і, можливо, не так витлумачить.  Таким чином, всю підготовку до саду мамі варто починати саме з себе.  Налаштувавшись самостійно, вона без праці налаштує на вірний лад і свого малюка.  Тоді адаптація пройде досить швидко і м’яко.